محل تبلیغات شما

تاریخچه

سرامیک از دیرباز نقش موثری در تصفیه آب داشته و پیشینیان به خوبی از نقش آلاینده زدایی و فیلتراسیون سرامیک آگاه بودند

به گونه ای که از کاسه های سرامیکی در جهت گرفتن گل و لای آب های استخراجی از چاه و آب انبار ها در حجم های کوچک  استفاده میشد،

ابتدا آب درون کاسه های سفالی و سرامیکی ریخته میشد و سپس از منافذ آن به سمت بیرون هدایت مشد.

به مرور زمان به دلیل  ناتوانی این فیلتر های سرامیکی در کشتن ویروس های موجود در آب  وهمزمان با  شیوع بیماری هایی ناشی از آب آلوده در قرن بیستم این فیلتر ها منسوخ و در اغلب کشورهای پیشرفته از رده خارج شدند.ساختار فیلترهای سرامیکی: 

سرامیک  مورداستفاده در فیلترها مخلوطی از خاک رس و خاک اره میباشد که در دمای 850 درجه سانتیگراد با یکدیگر آمیخته شده اند ،سوختگی سریع خاک اره به همراه  نقره کلوئیدی که به صورت پوشش نانو به فیلتر سرامیکی افزوده شده باعث می شود.

آب در سریعترین سرعت ممکن تصفیه شود ، همچنین آثار باقی مانده از باکتری ها نیز کشته شود و مانع  رشد قارچ وکپک میشود ،  همچنین از تهیه بیوفیلم در سطح فیلتر جلوگیری میشود. 

این فیلتر ها اغلب در دو نوع  کلمنی یا دیگ مانند(pot-type ) و استوانه ای یا شمع مانند (candle-type) تولید میشوند.

 

 موارد استفاده فیلتر سرامیکی :

در دستگاه های تصفیه آب خانگی که به روش اسمز مع کار می کنند بدلیل وجود فیلتر ممبران که از دقت بسیار بالایی در تصفیه آب برخوردار است استفاده از فیلتر سرامیکی کاربردی ندارد.

اما در صورتی که در منطقه  مورد نظر آب کیفیت بسیار پایینی داشته و دارای گل و لای فراوانی باشد، می توانید از فیلتر سرامیکی نیز بعد از فیلتر الیافی استفاده کنید تا فشار بار تصفیه بر روی فیلتر ممبران کاهش یابد وعمر ممبران افزایش یابد.

فیلترهای سرامیکی قابلیت شستشو دارند و می توان هر چند وقت یک بار پس از اینکه آلاینده ها بر سطح آن تجمع پیدا کردند، آنها را شستشو داد و سطح سرامیکی فیلتر ها را به وسیله سمباده یا هر وسیله زبر دیگری تمیز کرد.

در ابتدا و انتهای فیلتر های سرامیکی، اورینگ وجود دارد و علت  استفاده از اورینگ این است که هر دو طرف فیلتر سرامیکی بسته باشد تا آب تصفیه شده فقط بتواند از طریق روزنه ها خارج شود.

 البته فیلترهای سرامیکی مخصوصی وجود دارند که یک طرفه می باشند. این  دسته از فیلترها هوزینگ مخصوص خود را دارند. در قسمت بالایی فیلتر سرامیکی یک طرفه سوراخی وجود دارد و آب از طریق آن وارد می شود

و سپس به واسطه روزنه ها از فیلتر خارج می شود. در حال حاضر، فیلترهای سرامیکی که به طور گسترده ای در حال اجرا هستند، طرح Potters for Peace است.

این فیلتر گلدان شکل است، حاوی 8-10 لیتر آب است و داخل یک ظرف پلاستیکی یا سرامیکی قرار می گیرد. علت اهمیت  و محبوبیت این طرح آلایندگی کم و توجه  ویژه به مسائل محیط زیستی میباشد.


تصفیه آب با فیلتر های سرامیکی تصفیه کننده

تصفیه ناقص با تصفیه آب تایوانی

فیلتر ,آب ,سرامیکی ,تصفیه ,های ,ها ,فیلتر سرامیکی ,تصفیه آب ,فیلترهای سرامیکی ,از فیلتر ,های سرامیکی

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
سیب گرافیک توسعه فردی احساس وب بیتا رایانه اخبار تکنولوژی درب اتوماتیک آریاز فالوور ارزان اینستاگرام، مرکز خرید فالوور ، خرید لایک و بازدید اینستاگرام تجربه زندگی سالم با ما ساخت انواع کباب پز تابشی اخبار تحلیلی تخصصی شهر ماکو